A nagycsoportban az óvodai foglalkozásokon belül már az iskolai életre való felkészítés kap kiemelt hangsúlyt. Az iskola-előkészítés keretein belül a gyermekek fogalmakat tanulnak, fejlesztjük számolási képességeiket, játékosan készítjük fel őket az írás és az olvasás elsajátítására és az eljövendő iskolás életre.

Nagycsoportban is folyamatosan mérjük a gyerekek fejlettségi szintjét és részképességeik fejlődését annak érdekében, hogy az egyénre szabott, differenciált fejlesztés a leghatékonyabban legyen megvalósítható.

Minden nagycsoportosunk magas pedagógiai színvonalú iskola-előkészítő munkafüzetből tanul, melynek segítségével még eredményesebb és színesebb az iskolai tanulmányokra való felkészülés. A gyermekek iskolába lépése előtt óvodánk kiemelt feladata a koncentrációs képesség, a feladattudat és a feladattartás folyamatos fejlesztése.

A sikeres felvételik érdekében a gyermekeket külön és egyénileg is felkészítjük, amennyiben a szülők a gyermeküket olyan általános iskolába szeretnék járatni, ahol felvételi vizsgán kell részt venniük a gyerekeknek.

A nagycsoportosaink fejlődését óvodánk logopédusa, pszichológusa és fejlesztő pedagógusa kiemelt figyelemmel kíséri.

Az elmúlt több mint két évtized tapasztalatai szerint a hozzánk járó gyerekek a felvételi eredményeik alapján a legjobb iskolákba jutnak be, ami későbbi életüket is megalapozza.